This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new Colorbox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content

Beto

Маємо найдешевший сертифікований блок з доставкою по області

Утеплення пінопластом. Плюси та мінуси. Ціни на пінопласт в Львові

Тепло в будинку чи квартирі втікає  через вікна (18%),  через вхідні двері, через стіни (до 33%),  також дах (до 18%), підвал (10%), вентиляційні канали (8%). Як бачимо, лідером за тепловтратами є стіни будинків, збудовані із силікатної цегли та керамзитобетонних перекриттів, що є поганими теплоізоляторами.

Пінопласт – це розповсюджена в народі назва матеріалу, що отримується шляхом спінювання гранул полістиролу. Технологію виготовлення пінопласту винайшла німецька фірма BASF. Це сучасний, екологічно-чистий, нетоксичний теплоізоляціонний матеріал. Вже майже 40 років пінопласт чудово складає іспити в якості ізоляційного матеріалу для покрівель, стін, перекриття та підлоги житлових, офісних будинків, шкіл та лікарень, виробничих цехів, складів та холодильних агрегатів.

Які основні переваги  теплоізоляційного матеріалу пінопласту?

- При теплоізоляції будинку з використанням пінопласту Ви гарантовано отримуєте збереження тепла, відсутність плісняви та грибків та колосальну економію коштів на опаленні. Плити з пінопласту мають багато переваг над іншими теплоізоляційними матеріалами:

- пінопласт на 98% складається з повітря і лише на 2% з пінополістиролу, чим забезпечує високу теплозберігаючу здатність, оскільки повітря має одну з найнижчих показників теплопровідності. Теплопровідність пінопласту – від 0,037 до 0,043 Вт/мК. Це значно нижче, ніж у деревини (0,12 Вт/мК), цегли (0,7 Вт/мК), керамзиту (0,12 Вт/мК) та ін.

- пінопласт не є отруйний, не утворює пилу, та не має запаху, не виділяє токсичних речовин і належить до матеріалів з низькою горючістю. Плити мають високу стійкість до впливу різних хімічних речовин;

- волога не впливає на пінополістирольні плити. Це дуже важливо, оскільки надлишкова вологість може призвести до зараження грибком та створити несприятливий мікроклімат у приміщеннях;

- матеріал пінопласт має звукоізоляційні та шумопоглинаючі властивості, які зростають зі збільшенням його товщини. Пінопласт має досить високу міцність на стиснення та розтягування;

- плити легкі, тому вони дуже зручні при транспортуваннях та монтажу. Матеріал легко різати за допомогою ручної пилки або ножа, він просто прикріплюється;

- у будівлях з правильною термоізоляцією витрати на опалення є на 41-70% меншими за витрати у будівлях, позбавлених такої ізоляцїї. Використання листового пінопласту є більш прийнятним за ціною порівняно з іншими видами теплоізоляцїї (економія досягає 15-20 %) і окуповується за короткий час.

- Як монтуються пінополістирольні плити?

- Для того, щоб приклеїти пінополістиролову плиту до вже збудованого муру або іншої основи, на її поверхню за допомогою гребінцевого шпателю наноситься клейка маса. На нетривкій мурованій або бетонній основі плити пінопласту можна додатково прикріплювати до більш глибоких шарів стіни спеціальними монтажними дюбелями з великою притискною шляпкою (так званими грибками). Згодом поверхню пінопласту зазвичай покривають клейовим розчином з армуючою сіткою,  і наносять грунтівку та декоративну штукатурку ( шуба, бараник)

- Бувають випадки, що люди, які утеплили зовнішні стіни пінопластом, за кілька років скаржаться на вологість усередині приміщення, потемніння стін. Із чим це пов’язано?

- Найпоширеніша помилка – це вибір недостатньої товщини пінопласту. Для кліматичних умов нашого регіону слід обирати товщину пінопласту як мінімум 7-8 см. Натомість, бажаючи заощадити трохи грошей, люди часто використовують плити товщиною 5 см і менше. Хоч після цього і досягається економія тепла на 20-25%, проте через 4-5 років можуть виникнути серйозні проблеми. Взимку критичне промерзання системи утеплення (точка роси – 0 градусів за Цельсієм) буде якраз на поверхні стіни. Це призведе до руйнації клейового шару, відшарування утеплювача, збільшення її вологості стіни.

Та якщо стіни будинку все ж таки були утеплені пінопластом товщиною менше 7см, його не варто зривати. Достатньо зверху наклеїти ще один шар для отримання необхідної товщини ізоляції.

Разом з тим, вологість усередині приміщення може мати й інші причини, наприклад, через погану гідроізоляцію фундаменту, у новобудовах – через вологу цегла і штукатурку тощо. Тобто, насамперед потрібно усунути джерело вологи. А ще – не забувати про необхідність наявності у помешканні системи вентиляції.

- Іноді люди скаржаться, що пінопластову теплоізоляцію пошкодили гризуни…

- Це – один із недоліків даного ізоляційного матеріалу. Але якщо чітко дотримуватися технології монтажу, цих проблем можна уникнути. Треба просто використовувати спеціальну металічну планку, яка кріпиться на стіні знизу і захищає від проникнення гризунів в шар пінопласту

Ціни на пінопласт в Львові та області.

На сьогоднішній день ціна на пінопласт в місті Львів - від 570 грн за кубічний метр. Для фасаду в більшості випадків використовують пінопласт 80мм та пінопласт 100мм густиною 25. Ціни на такий пінопласт від 55 грн за квадратний метр. Важливо зупититись на надійному та перевіреному виробникові пінопласту з стабільною якістю.

- Від чого залежить термін служби пінопласту?

- Дослідження, що проводилися протягом 40 років, підтверджують, що пінопласт є дійсно нестаріючим ізоляційним матеріалом, який не змінює своїх якостей (теплопровідності, фізико-технічних параметрів та геометричної форми). Ворогами пінопласту є ультрафіолетове випромінювання, а також хімічно активні речовини, такі як ацетон, бензин тощо. Але матеріал прослужить дуже довго, якщо його монтаж здійснити згідно з технологічними вимогами